FUSE R

FUSE R

adaptacyjny wózek inwalidzki, model 1.180

 

Idealnie sprawdzi się jako pierwszy wózek do nauki poruszania się, jak również jako kolejny wózek dla osób poruszających się aktywnie.
Wszystkie regulacje można wykonać poprzez moduł siedziska. W razie potrzeby można dostosować rozmiar kółek przednich i kół tylnych. Wysokiej jakości materiały i koncepcja modułowa przyczyniają się do długiego cyklu życia. Poszczególne elementy można łatwo wymienić.Dzięki zoptymalizowanej masie całkowitej wózek może być użytkowany przez osoby ze schorzeniami mięśniowymi np. dystrofia mięśniowa Beckera.

PROFIL UŻYTKOWNIKA:

Dla osób potrzebujących opieki stałej i długoterminowej
Dla osób z paraplegią
Dla osób z wieloma rodzajami oraz stopniem niepełnosprawności ruchowej
Dla użytkowników z niedowładem kończyn dolnych (transfer boczny, napęd ręczny)

MINIMALISTYCZNY

Zredukowany do tego, co najistotniejsze i skupiony na tym, co naprawdę ważne: Twoja osobowość i indywidualne potrzeby.

Dzięki minimalistycznej sztywnej ramie konstrukcja FUSE R jest bardzo nowoczesna i wyróżniająca się. Budowa wózka to rama z zintegrowanym podnóżkiem oraz system siedziska, który zamontowany jest do ramy za pomocą zaledwie czterech wsporników. Kształt ramy przedniej zapewnia odpowiednie ułożenie nóg oraz prawidłowe ustawienie stóp na stopniu podnóżka.

IDEALNA RAMA

Konstrukcja ramy o zoptymalizowanej wadze zapewnia stabilność i trwałość.

Dzięki technologii hydroformowania rama FUSE R jest wyjątkowo stabilna. Metoda ta nie uszkadza materiału, nie powoduje mikro pęknięć, a co za tym idzie nie wpływa na trwałość lakieru. Wykonanie ramy z profilu zapewnia większą odporność i wytrzymałość ramy na uszkodzenia mechaniczne. Nowy system montażu widelca kółek przednich oraz kół tylnych zapewnia doskonałe właściwości jezdne oraz ułatwia dostosowanie wózka do indywidualnych potrzeb użytkownika poprzez zmianę wysokości i głębokości siedziska, czy środka ciężkości. Wykonany z odlewu widelec kółek przednich cechuje się wysoką wytrzymałością i jest spójny z designem wózka.

opcje

ZAISTNIEJ!

Wszystko inne odłóż w cień!

Nowa konstrukcja ramy FUSE R umożliwia szybką, indywidualną regulację wysokości siedziska i środka ciężkości bezpośrednio za pomocą oddzielnego modułu siedziska. Sztuka polega na tym, że moduł siedziska jest mocowany tylko w czterech punktach, które można bardzo szybko i bez problemu regulować. Dzięki temu regulacja przedniej i tylnej wysokości siedziska jest szczególnie prosta.
W module siedziska można łatwo zintegrować różne systemy oparcia i siedziska. Budowa oparcia pleców umożliwia montaż pasów rzepowych wedle indywidualnych potrzeb użytkownika i to bez użycia narzędzi. Składane oparcie z funkcją blokady jest w standardzie, a wysokość oparcia można regulować teleskopowo. Ergonomiczny kształt rury tylnej zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania.

csm meyra fuse r seat adjustment a01473b813Zalety pionowych wsporników montażu siedziska:

Zawsze doskonałe właściwości jezdne
Łatwe dostosowywanie do potrzeb użytkownika poprzez moduł siedzenia
Nie ma potrzeby regulacji kółek przednich, boczków, ani hamulca
 

Opcje regulacji moduł siedziska
FSH: przednia wysokość siedziska
RSH: tylna wysokość siedziska
SD: głębokość siedziska  

Szerokość siedziska (mm)  320 / 340 / 360 / 380 / 400 / 420 / 440 / 460 / 480 / 500
Szerokość wózka (mm) 510 – 810
Głębokość siedziska (mm) 340 / 360 / 380 / 400 / 420 / 440 / 460 / 480 / 500
Przednia wysokość siedziska (FSH) (mm) 450 – 530
Tylna wysokość siedziska (RSH) (mm) 390 – 500
Wysokość wózka (mm) tylna wysokość siedziska + wysokość oparcia
 Wysokość oparcia pleców (mm) 250 - 450 regulacja co 15 mm (max. 60 mm)
Długość wózka z podnóżkami (mm) 760 – 860
(w zależności od długości ramy i rozmiaru kół)
Wielkość kół tylnych mm (cale) 600 (24″) / 635 (25″) / 660 (26″)

 

WSKAZANIA/PRZECIWSKAZANIA: 

W przypadku wystąpienia podczas używania wózka inwalidzkiego reakcji alergicznych, zaczerwienienia skóry lub/i odleżyn należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Aby uniknąć alergii wskutek kontaktu z wózkiem inwalidzkim, zalecamy jego używanie tylko w ubraniu. Wózek inwalidzki służy jako środek pomocniczy osobom mającym duże trudności z chodzeniem lub niezdolnym do samodzielnego poruszania się wskutek np.:

  • paraliżu,
  • uszkodzenia lub deformacji kończyn, utraty kończyn,
  • uszkodzenia lub usztywnienia stawów,
  • innych chorób (znaczne lub całkowite ograniczenie mobilności/zdolności chodzenia przy strukturalnych lub/i funkcjonalnych uszkodzeniach kończyn dolnych, np. wskutek amputacji, odniesionych obrażeń, zaburzeń ruchu na podłożu mięśniowo-szkieletowym lub neuronalno-mięśniowo-szkieletowym itd.).

Wózka inwalidzkiego nie wolno używać w przypadku niezdolności utrzymania pozycji siedzącej.

Wózka inwalidzkiego nie wolno używać bez osoby towarzyszącej w poniższych przypadkach:

  • zaburzenia równowagi,
  • zaburzenia percepcji,
  • znaczny brak kończyn w obu ramionach,
  • usztywnienie/uszkodzenie stawów w obu ramionach,
  • niewystarczająca zdolność widzenia lub jej brak.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat powyższych i innych zagrożeń związanych z niniejszym produktem, prosimy zwrócić się do lekarza, terapeuty lub specjalistycznego sprzedawcy.