Nowe rozwiązania w OPTIMUS2

Nowe rozwiązania w OPTIMUS2

Planujesz zamówić nowego Opitmus2?

A może złożyłeś już zamówienie?


Wózki, które zostaną zamówione od 16 października będą dostarczone w nowym wykonaniu.

Jeszcze przed zimą wprowadzamy nowe rozwiązania w kultowym modelu wózka MEYRA

 

  

Optymalizacja rozwiązań, które zostały wprowadzone w wózku OPTIMUS2 w wersji 15 km/h pozwolą na pokonanie dystansu do 77km na jednym ładowaniu (w zależności od akumulatorów, konfiguracji wózka, wagi użytkownika oraz terenu, w którym się poruszamy).

 

 

Do tego nowy SOFT instalowany w tej wersji wózka podnosi stabilizację toru jazdy na wprost, co podniesie komfort jazdy wózkiem. Rozwiązanie to podniesie równocześnie moc wózka, co pozwoli na pokonywanie wzniesień o kącie nachylenia do 18% oraz pokonywanie przeszkód o wysokości do 11cm (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zgodnie z informacjami w Instrukcji Obsługi).

 

Nowe oświetlenie w Optimus2; zarówno światła przednie oraz tylne zostały zastąpione nowoczesnym i energooszczędnym oświetleniem LED, które pozwoli na dodatkowe oszczędzanie akumulatorów

          

Kolejna zmiana w modelu OPTIMUS2 to zastosowanie nowego rozwiązania podnóżków, które mogliśmy już poznać w modelu MEYRA ichair MEYLIFE.

Nowe podnóżki cechują się przede wszystkim nowatorskim profilem, z którego zostały wykonane. Rurka została zastąpiona profilem „prostokątnym”; rozwiązanie to sprawia, że podnóżki są wytrzymalsze na uszkodzenia mechaniczne. Do tego wprowadzono nowy system odblokowania podnóżków, który jest dużo prostszy dla osób z mocną niepełnosprawnością rąk.

Nowy model podnóżków w modelu Optimus2 występują w 3 wersjach:

- podnóżki standardowe
- podnóżki z ręczną regulacją kąta do wyprostu nogi przy zastosowaniu siłownika gazowego
- podnóżki z elektryczną regulacją kąta, podnóżki bezprzewodowe z gniazdem stykowym w uchwytach podnóżków

          

 

Jesteśmy przekonani, ze wprowadzone rozwiązania przypadną Wam do gustu, ich zastosowanie bardzo pozytywnie wpłynie na użytkowanie wózka i przekona Was do zakupu tego produktu dla siebie.

Szczegóły dotyczące wózka https://meyra.pl/nasza-oferta/wozki-inwalidzkie/elektryczne/joystickowe/optimus-2

WSKAZANIA/ PRZECIWWSKAZANIA

W przypadku wystąpienia podczas używania elektrycznego wózka inwalidzkiego reakcji alergicznych, zaczerwienienia skóry lub/i odleżyn należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.
Korzystanie z wózka inwalidzkiego jest zasadne przy następujących wskazaniach:
- Niemożność chodzenia lub mocno ograniczona zdolność chodzenia, utrudniająca podstawową potrzebę opuszczenia mieszkania, aby udać się na krótki spacer na świeżym powietrzu lub podjechać do miejsc znajdujących się w pobliżu mieszkania i załatwić codzienne sprawy.
- Używanie elektrycznego wózka inwalidzkiego jest wskazane w sytuacji, gdy wskutek niepełnosprawności nie jest możliwe korzystanie z wózków inwalidzkich z napędem ręcznym, natomiast nie ma przeszkód w korzystaniu z wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym.

Producent: MEYRA GmbH, Meyra-Ring 2, 32689 Kalletal-Kalldorf, Niemcy